Produkty

 

Pasmowe świetliki dachowe służą do oświetlenia (doświetlania), wietrzenia, odprowadzania ciepła i dymu. Fabrycznie przygotowane do szybkiego instalowania na obiekcie, produkowane są pod konkretny wymiar. Wykonywane o szerokościach od 1,2 m do 6 m, w konstrukcji stalowej lub aluminiowej. Ze względu na budowę panelową długość jest praktycznie nieograniczona. Wypełnienie wykonywane jest z poliwęglanu komorowego o grubości od 10 mm do 25 mm.

 

 

Podział świetlików
ŚWIETLIKI PRZEMYSŁOWE    ŚWIETLIKI AGRO            
1.1 Dwuspadowe 1.1 Łukowe
1.1.1 Kalenicowe 1.2 Kominowe
1.1.2 Połaciowe  
1.2 Łukowe  
1.2.1 Kalenicowe  
1.2.2 Połaciowe  
1.3 Punktowe  
1.4 Połaciowe płaskie  

 


Świetliki Przemysłowe - tego typu świetliki dachowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w różnego rodzaju obiektach budowlanych – halach produkcyjnych, handlowych i magazynowych – jako dodatkowe źródło światła naturalnego. Zainstalowane w pasmach, klapy dymowe i przewietrzające, stwarzają możliwość wentylowania pomieszczeń oraz odprowadzania dymów oraz gazów na wypadek pożaru.

Świetliki Agro - prawidłowe oświetlenie w budynkach inwentarskich jest niezbędnym elementem potrzebnym do prawidłowego odchowu zwierząt. Zastosowanie świetlika dachowego zapewnia maksymalne wykorzystanie światła dziennego co przekłada się na oszczędność prądu. Jednocześnie dachowy świetlik kalenicowy jest ważnym elementem wentylacji i daje w rezultacie znaczące zwiększenie produktywności zwierząt. Dzięki skutecznej wentylacji z budynku w sposób ciągły odprowadzana jest para wodna, a tym samym też zarazki, amoniak i CO2. Odpowiednie zaprojektowanie świetlika powoduję iż przepływ wiatru nad budynkiem tworzy podciśnienie, które z kolei powoduje wysysanie powietrza z wnętrza obiektu.

 

Świetliki przemysłowe

Świetliki agro